+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

“Baza w bibliotece, edycja 2” – Zumba, dzień francuski

Emocje jeszcze nie opadły po tak długo wyczekiwanym spotkaniu z naszymi najmłodszymi Czytelnikami, cieszymy się, że wczorajsze zajęcia sprawiły dzieciakom tyle radości, co zresztą świetnie widać na zdjęciach. ⬇️⬇️⬇️
Spotkanie zaczęliśmy od wspólnej lektury “Wakacji Mikołajka” autorstwa R. Goscinny’ego i Sempe.
Rozruszaliśmy się w rytm tanecznej muzyki podczas Zumby z Panią Anią z Baloniaki animacje dla dzieci. Mnóstwo śmiechu było podczas wspólnych zabaw zaproponowanych przez Panią Anię.
Po tak pozytywnej dawce energii przyszedł czas na podróżowanie. Dzięki Pani Annie Niezgodzkiej oraz Pani Agnieszce mieliśmy okazję przenieść się do ojczyzny autorów “Wakacji Mikołajka”, czyli do Francji. Mieliśmy okazję doświadczyć jak smakują francuskie specjały, wysłuchaliśmy ciekawostek dotyczących tego kraju, a podczas pracy w grupach mogliśmy pogłębić tę wiedzę. Warsztaty bardzo nam się podobały, jednak najwięcej frajdy sprawiła nam nauka języka francuskiego. Przekonaliśmy się, że tkwi w nas ziarno prawdziwych poliglotów! Można rzec, że francuski opanowaliśmy śpiewająco, gdyż mieliśmy okazję nauczyć się dwóch znanych piosenek , a mianowicie : “Frère Jacques” oraz “Champs-Élysées”. Jedną z nich zaśpiewaliśmy online francuskiej znajomej jednej z Mam uczestników zajęć.
Dziękujemy Pani Ani za poprowadzenie Zumby oraz Pani Ani oraz Pani Agnieszce za tak rewelacyjne warsztaty!
Do zobaczenia za tydzień!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *