+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

„Czytanie na polanie” 2026

„Czytanie na polanie” to międzynarodowa akcja, w której jak co roku bierzemy udział. W tym roku mieliśmy przyjemność współpracować z Biblioteka Szkoły Podstawowej w Obrzycku, a na spotkanie zaprosiliśmy uczniów klasy 2 z Zespołu Szkół w Mieście Obrzycko. Uczniowie przyznali, że lubią czytać i wykazali się pomysłowością przy wymyślaniu miejsc, w których można sięgnąć po książkę. Wspólnie przeczytaliśmy fragmenty powieści „Śledztwa wrednego kota”, po czym młodzi czytelnicy otrzymali zadanie przeprowadzenia własnego śledztwa związanego z odkodowaniem i odnalezieniem tajemnego hasła. Zagadka została rozwikłana w mig i uczniowie mogli przystąpić do przygotowania plakatów z hasłami promującymi czytelnictwo. Plakaty te zabraliśmy na przemarsz przez miasto, podczas którego robiliśmy dużo hałasu.
Dziękujemy Pani Paulinie z biblioteki szkolnej za współpracę oraz dziękujemy młodym Czytelnikom za zaangażowanie!
Do zobaczenia w bibliotece! Bo przecież CZYTANIE JEST W DECHĘ!:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *