+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko
Dzień Kredki świętowałyśmy wraz z przedszkolakami z Zielonejgóry, które odwiedziły naszą bibliotekę. Dzieciaki poznały główną bohaterkę dzisiejszych zajęć – Kredkę Fretkę. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o Kredce Fretce (autor słów nieznany).
Po tak wesołym powitaniu przyszedł czas na część nieco bardziej oficjalną, a mianowicie na uroczyste pasowanie naszych gości na Barwnych Czytelników. Dokonała tego sama Kredka Fretka z pomocą Pani Dyrektor BPGO.
Nasi Barwni Czytelnicy z zainteresowaniem wysłuchali opowieści “O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie”. Co więcej, potrafili pięknie streścić, co się w tej historii wydarzyło (wielkie brawa, bo to sztuka niełatwa!).
I wreszcie przyszedł czas, by kredki poszły w ruch! Przedszkolaki wyrysowały na “płocie” prawdziwe cuda – kwiatki, motylki, serduszka, tęcze, motyle, bałwany…Pomysłom nie było końca.
Zakończyliśmy nasze spotkanie wśród bibliotecznych regałów, gdzie młodzi czytelnicy z zapałem myszkowali. Wielu wyraziło chęć, by ponownie przyjść do naszej biblioteki, by wypożyczyć książki (drodzy rodzice, jeśli można coś zasugerować… do zobaczenia w naszej bibliotece!😀).
Spotkanie dobiegło końca, ale liczymy, że niedługo ponownie się spotkamy z Barwnymi Czytelnikami z Przedszkole Zielonagóra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *