+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko
„Odjazdowy bibliotekarz 2022” już za nami. W tym roku jest on inauguracją „Bazy w bibliotece”.
Rajd był pełen wrażeń.
Zwiedziliśmy kościół w Słopanowie, którego historię w niezwykle ciekawy sposób przybliżyła nam Pani Iwona Popiela. Byliśmy pod wrażeniem fresków znajdujących się w tym drewnianym kościółku, zwłaszcza tego przedstawiającego diabła i karczmarkę.
Ze Słopanowa poszusowaliśmy prosto do Koźmina, gdzie czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Panowie myśliwi z Koła Łowieckiego DROP, Panowie Grzegorz Kupś oraz Bartosz Matz, przybliżyli nam rolę łowiectwa i myśliwych we współczesnej gospodarce rolnej i leśnej. Mieliśmy też okazję posłuchać sygnałów, które zaprezentował, Bartosz Matz, członek Klubu Wabiarzy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile.
Serdeczne dziękujemy osobom, które uatrakcyjniły nasz wyjazd, czyli Pani Iwonie oraz Panom z Koła Łowieckiego DROP. Dziękujemy Nadleśnictwom Pniewy i Sieraków za podarowanie gadżetów.
Tegoroczny „Odjazdowy bibliotekarz” zbiegł się w czasie ze startem „Dookoła Polski w poszukiwaniu siebie” Beaty Szymkowiak, dlatego byliśmy przy niej myślami. Pedałowaliśmy też z myślą o Kacprze, chcąc się dołączyć do akcji, którą Beata zainicjowała. Akcja wciąż trwa, pedałujcie, biegajcie, chodźcie z kijkami, a rezultaty prezentujcie w swoich social mediach z hasztagami:
I nie zapomnijcie o linku do zrzutki:
Do zobaczenia na szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *