+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

To się musiało powieść! Noc Bibliotek 2022.

Noc Bibliotek 2022 już za nami. W tym roku odbywała się pod hasłem „To się musi powieść”. Nasi goście mogli stać się bohaterami następujących rozdziałów naszej powieści:
Rozdział 1: Zabawy z przesympatycznym Teddim Eddim oraz maraton układania koralików Pyssla.
Rozdział 2: Nocne czytanie powieści odbywające się w Smokowisku, do którego dzieciaki musiały dostać się przez zaczarowany portal, uprzednio wypowiadając hasło: „Czytanie jest w dechę”.
Rozdział 3: Spotkanie z Beatą Szymkowiak, która opowiadała o swojej rowerowej wyprawie dokoła Polski.
Słowo wstępne wygłosił Łukasz Janc, wychowawca oraz przyjaciel Beaty, wspominając, że Beata oprócz pasji rowerowej, rozwija swoje zainteresowanie fotografią, tworząc prawdziwe arcydzieła, które możemy podziwiać na jej profilu Focus Na Szwendanie – Beata Szymkowiak.
Beata zachwyciła uczestników swoją opowieścią, którą snuła z nutką poczucia humoru, prezentując przy tym zdjęcia z wyprawy. Licznie zgromadzona publiczność była pod ogromnym wrażeniem wyczynu Beaty. Padały słowa podziwu, wielu podkreślało, że bohaterka spotkania jest dla nich inspiracją. Podczas tego wieczoru padło mnóstwo pytań, między innymi o to, jakie mocne i słabe strony swojego charakteru odkryła podczas wyprawy, jak reagowali ludzie, których napotykała na swojej drodze, czy jak zrodziła się akcja #KręcimyDlaKacpra. Jedna z uczestniczek przeczytała fragment książki Marka Kamińskiego dotyczący trzeciego biegunu, pytając, czy trudności, z jakimi mierzyła się Beata podczas wyprawy wywołały w niej podobne odczucia, jak te, o których pisze Kamiński.
Miłym akcentem były piękne słowa, jakie skierowała do Beaty Magda Megi Prętka, podarowując jej przy tym jesienny bukiet oraz oprawioną w ramkę pierwszą stronę gazety, poświęconą Beacie. Po spotkaniu każdy miał możliwość porozmawiania z Beatą i sprawdzenia jak ciężki bagaż woziła w sakwach podczas wyprawy. Można też było się przywitać z Włóczykijem, który towarzyszył Beacie, leniąc się na bagażniku. 😉
Rozmowy z Beatą toczyły się długo w noc przy herbacie i pysznym cieście (dziękujemy za upieczenie pani Wiesława oraz Jancowo).
Beato – dziękujemy za to wspaniałe i inspirujące spotkanie! Cieszymy się, że mogliśmy Cię gościć!
Ta noc pełna wrażeń, wypełniona śmiechem, zabawą, dobrą literaturą, spotkaniami i rozmowami ze wspaniałymi ludźmi z pewnością zostanie z nami na długo. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli. Liczymy, że niedługo spotkamy się ponownie w naszej bibliotece.
Noc Bibliotek 2022 w Bibliotece Publicznej Gminy Obrzycko –
to się musiało powieść!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *