+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

Tydzień Bibliotek – dzień 4: spotkanie z Beatą Szymkowiak

Tydzień Bibliotek – dzień 4
Dziś gościliśmy klasę 3 ze Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Szamotułach. Dzieciaki przyjechały, by spotkać się z Panią Beata Szymkowiak, która zechciała opowiedzieć o swoich wyprawach rowerowych – tych, które już przebyła i tej, która zbliża się wielkimi krokami: Dookoła Polski w poszukiwaniu siebie – 2022. Po zwiedzeniu biblioteki, wysłuchaniu fragmentów książki o znanym podróżniku Kazimierzu Nowaku, który przebył Afrykę na rowerze oraz zaśpiewaniu piosenki o wędrowaniu dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści Pani Beaty. Nie lada sensacją był rower Pani Beaty, dzieci dokładnie mu się przyglądały i zadawały wiele szczegółowych pytań technicznych. Po prezentacji filmu z wyprawy do Włoch przyszedł czas na lawinę pytań od dzieci. Uczniowie byli zainteresowani wieloma aspektami wypraw rowerowych – ilością przejechanych kilometrów, wyposażeniem roweru, strojem, wyżywieniem i noclegami podczas wypraw, czy emocjami jakie towarzyszą podczas tak długiego pedałowania. Pani Beata chętnie i wytrwale odpowiadała na wszystkie pytania dzieciaków.
Dzieciaki były bardzo zainteresowane opowieścią Pani Beaty. Świetnym podsumowaniem niech tu będą słowa jednego z chłopców, który powiedział, że Pani Beacie należy się wielki podziw.
Dziękujemy Pani Beacie za tak ciekawą prezentację. Dziękujemy również klasie 3 z SP3 w Szamotułach za aktywne uczestnictwo w tych zajęciach. Do zobaczenia na rowerowym szlaku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *