+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

 

Dziś w naszej Bibliotece gościliśmy Panów Roberta i Piotra, którzy na co dzień pracują w policji i zajmują się wyszukiwaniem i utrwalaniem śladów na miejscach przestępstw. Przywieźli z sobą wyposażenie techniki kryminalistycznej i zaprezentowali, w jaki sposób sprzęt ten jest wykorzystywany podczas zbierania materiału dowodowego. Ponadto, panowie pokazali dzieciom, jak się pobiera odciski palców.
W działaniach policyjnych bardzo ważnym elementem jest również użycie psa do wyszukiwania zapachów. Mieliśmy okazję zobaczyć takiego psa w naszej Bibliotece. Dzieci były zachwycone! Z zaciekawieniem słuchały opowieści Pana Marka o pracy psa w policji. Nauczyły się również, jak należy się zachować w razie, gdyby pies zaatakował człowieka.
Wyposażone w zasób wiedzy z dziedziny kryminalistyki, dzieci otrzymały „zadanie bojowe”. Musiały odnaleźć obraz Wyspiańskiego, który zaginął w tajemniczych okolicznościach. Uczestnicy zabawy sprawnie rozwiązywali kolejne zadania i otrzymywali kolejne wskazówki od Pani Kasi, pana Łukasza oraz Pani Beatki. Młodym detektywom jeżył się włos na głowie, gdy stanęli oko w oko z Franzem w masce gazowej. W końcu obraz został odnaleziony w tajemniczej skrzyni umieszczonej w opuszczonym biurze Urzędu. Gratulacje dla młodych detektywów, którzy wykazali się sprytem i niezwykłymi zdolnościami!😀😉😄🙃🧐🤪
Serdeczne podziękowania dla Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach, dla Pani Bogusi i Pana Marka oraz dla Urzędników Gminy Obrzycko – Pani Kasi, Pani Beatki oraz Pana Łukasza!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *