+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

5 października obchodziliśmy Noc Bibliotek. Tego wieczoru zawitali do naszej Biblioteki liczni goście, zarówno dzieci i dorośli.
Początkiem atrakcji było przedstawienie pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa” teatru Kulturka z Poznania. Przygody tytułowego lisa, przedstawione w mistrzowski sposób, niezwykle zainteresowały widzów. Wielokrotnie podczas występu grupy Kulturka widownia wybuchała salwami śmiechu. Na uwagę zasługują zarówno prosta, ale wymowna scenografia oraz kostiumy występujących postaci. Aktorzy nie tylko zagrali na najwyższym poziomie, ale i potrafili nawiązać kontakt z widownią, angażując nawet najmłodszych widzów. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi oklaskami.
Po takiej uczcie dla ducha, pora była na ucztę dla ciała. Pizza wywołała uśmiechy na twarzach gości i wszystkim bardzo smakowała.
Noc Bibliotek to świetna okazja, aby puścić wodze wyobraźni. Uczestnicy zajęć mogli więc wspólnie stworzyć straszydła, parszywce, maszkary i zwidy. Powstały bardzo ciekawe prace. Kto wie, może te zjawy zamieszkały gdzieś w naszej bibliotece i nocami, gdy nikt nie widzi hasają między regałami?
Wiele emocji wywołała gra w „hop -hop scrabble”. Zarówno dzieci, jak i dorośli byli bardzo zaangażowani w poszukiwanie pasujących słów.
Był i czas na czytanie. W nieco tajemniczym nastroju, przy ściemnionym świetle, czytaliśmy „Ciocię Jadzię w Transylwanii” autorstwa E. Piotrowskiej. Dzieci z przejęciem słuchały tej historii z dreszczykiem.
Zwieńczeniem całego wieczoru było spotkanie z cenionym fotografem, Panem Jerzym Kościjanczukiem, laureatem wielu konkursów fotograficznych. Na tę prelekcję zatytułowaną „Krajobraz w fotografii” dotarła duża grupa pasjonatów tej dziedziny sztuki . Wszyscy zgromadzeni byli oczarowani profesjonalnymi zdjęciami, na których autor wyeksponował piękno natury. Poczucie humoru prelegenta oraz ciekawy sposób przedstawiania zdjęć sprawiły, że czas upłynął bardzo szybko i żal było się rozstawać. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie w takim gronie.

Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Obrzycko, Małgorzata Vowie, dziękuje grupie Kulturka oraz Panu Jerzemu Kościjanczukowi za ubogacenie naszej Nocy Bibliotek!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *