+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko
5 urodziny biblioteki już za nami!
Dziękujemy za życzenia, za piękne kwiaty, upominki, życzliwe słowa, a przede wszystkim za towarzyszenie nam w tym wyjątkowym dniu!
Dziękujemy Artystom, którzy uświetnili tę uroczystość: Matyldzie i Igorowi, którzy w mistrzowski sposób wytańczyli nam boogie-woogie oraz utalentowanym dziewczynom z Autorska pracownia muzyczna Remigiusza Wojciechowskiego! Dziękujemy Panu Michałowi, Pani Gosi i Pani Basi za szalone animacje i pyszną watę cukrową. Beatko – dziękujemy za cudne zdjęcia!
5 lat to dobra okazja, by poczynić pewne podsumowania.
Biblioteka na dzień dzisiejszy posiada blisko 400 czytelników. Przez 5 lat działalności wypożyczyła 21 804 woluminy. Dzięki dotacji organizatora oraz pozyskanych co roku środków zewnętrznych z „Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek Publicznych . Kierunek Interwencji 11. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakupiła 5547 woluminów na kwotę 132 619 złotych. Z darami od czytelników nasz księgozbiór liczy 10 000 książek.
Biblioteka poza podstawową działalnością, czyli zakupem, opracowaniem i udostępnianiem książek, zajmuje się szeroko rozumianą działalnością kulturalną. Przez 5 lat działalności zorganizowaliśmy 355 imprez mniejszych i większych form uczestnictwa w kulturze w których wzięło udział 7690 uczestników co przy dwu osobowym składzie jest wielkim wyzwaniem z którego jako dyrektor jestem bardzo dumna.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy towarzyszą nam od tych pięciu lat, spotykając się z nami nie tylko między bibliotecznymi regałami, ale i podczas licznych wydarzeń kulturalnych, które organizujemy. Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia, za pomoc, którą oferujecie. Dziękujemy sponsorom, którzy włączyli się w naszą działalność. I oczywiście dziękujemy wszystkim Artystom i Animatorom, którzy uświetniali przez te lata nasze wydarzenia. To zaszczyt i prawdziwa przyjemność współpracować z Wami!
Osobne podziękowania należą się Beacie Focus Na Szwendanie – Beata Szymkowiak, która nie tylko pojawia się na niemal każdej imprezie (medal za frekwencję! ;)), ale i uwiecznia je na swoich wyjątkowych zdjęciach.
Kochani Przyjaciele i Czytelnicy! Jesteście najlepsi! Mamy nadzieję, że będziecie z nami przez kolejne lata! Tworzycie wyjątkową społeczność, dzięki której nasza biblioteka może być miejscem spotkań, dobrej atmosfery i miejscem na czasie (jak głosi hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek :)). Tak więc – do zobaczenia na kolejnej imprezie!😀
Wasze Bibliotekarki
Poniżej fotorelacja z urodzin biblioteki – oczywiście w obiektywie Beaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *