„Jak nie czytam, jak czytam?” to tytuł ogólnopolskiej akcji, która była inspiracją do dzisiejszego spotkania z młodzieżą z klasy 6.
W pięknych okolicznościach przyrody czytaliśmy ciekawostki dotyczące ziół i innych roślin. Dowiedzieliśmy się, że niektóre rośliny parzą, drapią, mają właściwości lecznicze, a niektóre nawet puszczają bąki! 
Młodzież chętnie wypowiadała się na temat książek, podając argumenty przekonujące o tym, dlaczego warto czytać. Młodzi ludzie zauważyli, że czytanie rozwija kreatywność, którą mogli się wykazać podczas tworzenia pracy plastycznej – projektu okładki książki, której wymyślony tytuł musiał być związany z roślinami.
Na koniec był czas na odrobinę sportowej rywalizacji – chodzenie na szczudłach. Choć nie było to proste zadanie, szóstoklasiści poradzili sobie świetnie! 
Klasie 6 dziękujemy za odwiedziny i zaangażowanie i liczymy na to, że ich przygoda z czytaniem, którym można się cieszyć w każdym miejscu (nawet na polanie), będzie trwać przez całe życie! 














Dodaj komentarz