+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

Piernikowe szaleństwo już za nami!
W sobotę w naszej Bibliotece odbyło się wielkie pieczenie pierników połączone z kiermaszem rękodzieła.
Chętnych do pracy był wielu – i dużych i małych 😀
Najwięcej frajdy sprawiło naszym gościom wykrawanie pierniczków. Powstały piękne gwiazdki, serduszka i zwierzątka, które po wypieczeniu zostały fantazyjnie ozdobione lukrem i posypką. Odbył się konkurs na najładniejszy piernik, w którym zwycięzcy otrzymali ręcznie robione ozdoby choinkowe podarowane przez Gryzeldę Adriettę.
Z dalekiej Laponii z workiem słodyczy przybył do nas święty Mikołaj. Najmłodsi nieco nieśmiało podchodzili do świętego, ale Ci starsi mieli więcej odwagi.
Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem kolęd. Goszcząca u nas Pani Agnieszka zgodziła się uświetnić nasze kolędowanie grą na gitarze.
Dziękujemy wszystkim gościom za aktywne uczestnictwo w spotkaniu.
Dziękujemy Pani Beacie – „Kopciuszek” -wyczarowane rękodzieło oraz firmie Gryzelda Adrietta za zorganizowanie kiermaszu rękodzieła.
Dziękujemy świętemu Mikołajowi ( o ile w tym przedświątecznym okresie ma czas, aby to czytać😉) za słodycze oraz wywołanie uśmiechów na buźkach dzieci.
Dziękujemy również Paniom, bez których nie udałoby się pieczenie naszych pysznych pierniczków – Pani Bogusi i Pani Kamilce!

Kto ma ochotę skosztować naszych wypieków, zapraszamy po książkę do Biblioteki, dołączamy pierniczka gratis.

Zdjęcia z wydarzenia w albumie „Szaleństwo piernikowe”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *