+48 61 10 21 368
Aleja Jana Pawła II 1 64-520 Obrzycko

14 listopada miało miejsce spotkanie autorskie z poznańską poetką i dziennikarką, inicjatorką Lednickiej Wiosny Poetyckiej, panią Stanisławą Łowińską.
Frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Gościliśmy nie tylko mieszkańców Obrzycka, ale i Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej, z którym od lat zaprzyjaźniona jest Poetka.
Wieczór rozpoczęliśmy od zwiedzania Biblioteki oraz obejrzenia krótkiej prezentacji na temat naszej działalności.
Później, przy kawie i słodkim poczęstunku, w blasku świec, który sprzyjał zadumie, mieliśmy przyjemność wsłuchania się w piękno poezji. Pani Łowińska zaprezentowała swój dorobek artystyczny, wplatając przeróżne anegdoty. Zachwyciła nas pogoda ducha, niezwykłe poczucie humoru Poetki, a polszczyzna, jaką posługuje się Artystka była miodem dla naszych uszu.
Spotkanie z Autorką ubarwione było muzyką żydowską oraz dowcipem żydowskim zaprezentowanymi przez Pana Bogusława Łowińskiego. Podczas występu rozlegały się salwy śmiechu oraz gromkie oklaski .
Uczestnicy spotkania byli zauroczeni poezją oraz osobowością Państwa Łowińskich. Dziękujemy Artystom oraz naszym gościom za przemiły wieczór.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *